واقعیت مجازی

VirtualReality

تصاویر 360 درجه می تواند به صورت واقعیت مجازی پیاده سازی شود. این تصاویر می تواند در صفحات وب به نمایش گذاشته شود و از طریق کامپیوتر شخصی یا گوشی های هوشمند مشاهده شود یا اینکه در عینک های واقعیت مجازی به صورت 360 درجه مشاهده شود.

انواع هدست های 360 درجه یا عینک های واقعیت مجازی به شرح زیر است:

  • هدست های مستقل
  • هدست های متصل به کامپیوترهای شخصی و کنسول های بازی
  • هدست های قابل استفاده بهمراه گوشی های هوشمند

 

 

oculus questهدست های مستقل ( Standalone Virtual Reality Headset ):

این هدست ها بدون نیاز به سیستم کامپیوتر یا گوشی های همراه قابل استفاده هستند و خود دارای پردازشگر، سیستم عامل، حافظه داخلی، صفحه نمایش، هندزفری و ... هستند که می توانند به تنهایی تصاویر 360 درجه، بازی های واقعیت مجازی و ... را اجرا کنند. در حال حاضر از معروف ترین عینک های واقعیت مجازی مستقل می توان به Oculus quest 2 و HTC vive focus نام برد. استفاده از این هدست ها و مشاهده تصاویر در این فضا شما را به دنیای دیگر خواهد برد.

 

 

 

 

 

htc viveهدست های متصل به کامپیوترهای شخصی و کنسول های بازی ( Virtual Reality Headset for PC ):

از این نوع هدست های بیشتر برای انجام بازی های کامپیوتری استفاده می شود و قبل از آن که هدست های مستقل تولید و وارد بازار بشوند بیشترین استفاده را داشتند. از آنجایی که برای استفاده از این هدست ها، به یک کامپیوتر یا کنسول نیاز است هزینه تمام شده آن برای مشتریان نسبتا بالاست. البته لازم به ذکر است که طبیعتا کیفیت محتواهای آن ها به خاطر قابلیت پردازش بالاتر توسط یک سیستم قدرتمند بالاتر خواهد بود. اما در حال حاضر قابلیت اتصال هدست های مستقل به کامپیوترهای شخصی نیز ایجاد شده است.  از معروفترین این عینک های واقعیت مجازی می توان به HTC VIVE و Oculus Rift اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

BoboVRهدست های قابل استفاده به همراه گوشی های هوشمند ( Virtual Reality Headset for Smartphone ):

 از آنجایی که در حال حاضر عمده مردم جهان از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، هدست هایی طراحی شده است که وظیفه پردازش و پخش تصاویر و همچنین هدایت ژیروسکوپی تصویر را بعهده گوشی های همراه گذاشته اند و صرفا قابلیت واقعیت مجازی را به کمک طراحی و استفاده از لنزهای مخصوص فراهم می کنند. این هدست ها از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار هستند. البته باید در هنگام خرید این هدست ها، از تناسب سایز گوشی با مشخصات هدست اطمینان حاصل کرد.

 

 

 

 

 

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید عینک های واقعیت مجازی اینجا را کلیک نمایید.

تماس با ما

تلفن تماس: 09133552915

ایمیل: hashem.hakimi@gmail.com

هنوز حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام

ورود به حساب کاربری